İyileştiren şarkılar


İyileştiren şarkılar..Havalı

   Psikolog ve dj olan Cenk Erdem en çok dinlenen şarkıları, dinlendikçe tınıları ve tempolarıyla insana huzur veren, ruh halini güzelleştiren şarkıları bir albümde toplamış ve ortaya çok iyi bir iş çıkarmış. Şarkılar her yaştan insana kız erkek ayırt etmeden hitap ediyor. İçinde eskilerden şarkılar bulmanızda mümkün son dönem şarkıları da.

   Amy Winehouse'dan dinlenilesi Love is a losing game ruhunuzu yavaş ritmiyle dinlendirip huzurla koltuğa uzunmanızı sağlarken, Colbie Caillat Bubbly şarkısıyla hayatınızı bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçirmenize ve 'ben daha da iyi şeyler yapacağım' cümlesini içinizden geçirmenize neden oluyor, bu şarkı kısacası ilham periniz olabilir. Duffy'nin Mercy'si paha biçilemez bir kopuş şarkısı, garip hareketler yapıp evinizde koltuktan koltuğa atlayabilirsiniz, hayali mikrofonunuzla Duffy'ye eşlik etmeniz de olası. Sting'in Shape of my heart'ına diyecek söz yok, her ruh halinde dinlenebilir sözleriyle de uyanışınızı bir nebze olsada sağlayabilir. The Cranberries'in solisti Dolores'in sesiyle lezzetlenen Ode to my family şarkısı zaten ilk saniyesinde sizi alıp götürüyor ve parçadan bir daha da kopamamanızı sağlıyor. Elvis Costello, Nothing Hill filmiyle hafızalara kazınan bir soundtravk parçası 'She' ile dans davet eden şarkılardan biri.
   ..Ve Nelly Furtado ve Dina Washington... ve dahası.. hepsi tadını damağınızda bırakacak birbirinden lezzetli şarkılar. İster deniz kenarında, evde, parkta, okulda hatta yemek esnasında ipodunuzdan, ister evde müzik sisteminden bangır bangır dinleyin. İster kimselere bulaşmadan kendi kabuğunuza çekilerek; ister herkesi bu ziyafete davet ederek dinleyin ama muhakkak dinleyin. Gerçekten ruhunuza iyi gelecek. İyi dinlemeler..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !