teknoloji kötü değil, teknolojiyi yanlış anlayan ve kullananlar   'Teknoloji kötüdür, teknoloji size hazırı sunar, bilgiyi elinizin altına kor bir yere kıpırdamadan herşeye ulaşırsınız. E haliyle yılgınlık başlar, vücut tembelleşir, güçsüzleşir, beyin kendini yenileyemediği için yinelemek durumunda kalır; kendini kasıp çıkış yolları arayamadığı için beyinde artık vücuda arkadaş olur tembel tembel geçinip giderler. Yaşlanınca beyin yenilenmemenin hüsranıyla kendini taşıyan vücudun yaşının aldığı on katı yorgunlukla sallanan sandalyede yahut kırık koltukta son bulmayı beklerler.'

   Teknolojinin insan hayatında yarattığı hazin son. Gel gelelim bunun doğruluğuna, elbette böyle bir durum söz konusudur ama biraz düşünülse bu teknolojinin hatası değildir elbet; teknolojiyi yanlış anlayan ve onu hoyrat kullananların hatasıdır.
 
   Bir örnekle konuyu açalım daha sonra kapatırız. E arkadaşlık siteleri. Bundan iyi örnek var mıdır? Arkadaşlık sitelerine atılan ilk adımla başlar kabus.  Kaydolursunuz, arkadaşlarınızı arar ve bulursunuz sevinirsiniz, şaşarsınız toplaşır sohbet edersiniz. Bu durumun sonu gelir tabiki. Nereye kadar eski arkadaş muhabbetini götürebilirsinizki? Modası da geçer bir süre sonra çünkü eski arkadaşlarla ilgili merak edilen herşey bulunur. Diğerleri profili süsler, sonra insanoğlu doymaz bu ne az arkadaş sayısıdır der başlar tanımadıklarıyla arkadaş olmaya, sosyalleşme aşkı damarlardaki kana karışmıştır bir kere. 'Tanışabilir miyiz?' mesajları gönderilir. Amaç arkadaşlıktan sapmış saplantıya dönüşüvermiştir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !