teknoloji kötü değil, teknolojiyi yanlış anlayan ve kullananlar      Facebook manyaklığı!

    Tanınmayan fotoğraflar incelenir, herkese bir video gönderme isteği doğar. Tabii sınırları vardır bunun faydalı olduğu, iyi vakit geçirttiği, kafa dinlendirdiği sürece neden olmasın? Ama sonu gelmeyen şarkılar, o şarkılara çekilen klipler, kişiyi neredeyse intiharın eşiğine getiren videolar, abukluğu aşan sabuk videolar, akla hayale gelmeyecek grup isimleri. Bir ünlünün, filmin, programın yirmiyi aşan profil sayısı, e bunlardan hangisi benim aradığım diye manyaklaşan kişi sayısı, sahte profiller, arkadaş aramanın boyutunu evrim niteliğinde değiştirenler ve daha nicesi... Amaçsızca davranmanın pek güzel örnekleri. Eğer sizin için faydalı bir kişiyse, bağlantıyı koparmak istemiyorsanız durum ayrıdır. O kişilerde nibilen tanıyan kişilerdir sınırlarını çizerler. 

  Küçük kar tanesi, büyük kartopu...

  Kıssadan hisse; teknoloji bizde yanlış anlaşılmış zaten doğrusuda anlaşılmaya çalışılmamış yani nasıl anladıysak öyle tepetakla gitmiş. Küçük bir kar tanesi büyüyüpte nasıl kocaman bir kartopu haline gelmiştir? Facebook çılgınlığı neredeyse facebook manyaklığına dönüşmüştür. İş çığrından çıkmıştır. Verdiğim örneğin dışında, okuyacağınız güzel bir yazı, merak ettiğiniz tanımlar, kitaplar, videolar elinizin altında. İnternette anladığınız gelecekle kariyerinizle ilgili gezinmelerden toplayacağınız bonuslarda cabasıdır. İnternet değerli bir nimettir, bize yıllar öncesinde güzel beyinlerin bahşettiği, doğru klullanmakta bize kalmıştır.

    'Çok zeki çocuk. Kafasını yaramazlığa vermese, ileride büyük adam olur'

   Bizki bu güzel zekalarımızla tüm msnlerin şifresini kırmışız, virüs alanında uzmanlaşmışız hatta antivirüs programlarından, virüs temizleyicilerden virüs yayar hale gelmişiz yani aklımız hep kötü işlere çalışmış. Yoksa küçükken öğretmenlerin yaramaz çocuklara dediği gibi: çok zeki çocuklarız ama keşke kafamızı yaramazlığa vermesek, ileride büyük adam oluruz. (!)(!)(!)


iyi seyirler...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !